Historie ošetřovatelství

Studijní materiál je stručnou procházkou do historie oboru ošetřovatelství, který má hluboké kořeny. Během svého vývoje bylo ošetřovatelství ovlivňováno společenskými, ekonomickými, kulturními, sociálními a politickými faktory. Neméně významnou roli sehrály válečné konflikty, vědecký rozvoj a některé osobnosti. Pochopení historie a historických souvislostí je nezbytné pro rozvoj současného moderního ošetřovatelství.

pdf Historie ošetřovatelství Stáhnout - Historie ošetřovatelstvíOtevřít v novém okně - Historie ošetřovatelství 12.11.2009 899.25 KB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: ošetřovatelství, laická péče, charitativní péče, profesionální péče

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Jana Kašpárková | pracoviště: Anesteziologicko-resuscitační klinika | publikováno: 12.11.2009 | poslední úpravy: 24.9.2012
citace: Kašpárková Jana: Historie ošetřovatelství. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 12.11.2009, poslední aktualizace 24.9.2012 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=17>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: