Evaluační kritéria pro hodnocení elektronických kurzů

Hodnotící kritéria elektronických kurzů vychází z mnohaleté zkušenosti při jejich tutorování.
Kritéria hodnocení jsme zaměřili podle převažujících typů elektronických kurzů, přičemž převahu mají kombinované elektronické kurzy a kurzy orientované na testování studentů.

Hodnotící kritéria posuzují dílčí celky kurzu a jeho cíle. Konstruktivní kritice jsou podrobeny studijní materiály a použité technologie. Nerozlučnou součástí hodnocení kvality kurzu je způsob evaluace studentů a studijních aktivit zajišťující zpětnou vazbu. Opomenuta nemůže být grafická přístupnost kurzu a udržitelná podpora studentům.
Evaluační kritéria pro elektronické kurzy z hlediska přístupu studentů:
• Elektronické opory
• Kombinovaná forma prezenční a elektronické výuky (blended learning)
• Plně distanční elektronický kurz
• Kurz určený pro testování studentů

evaluace 14.5.2009 3.97 MB kdokoli Creative Commons License