Odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění

Prezentace seznamuje studenty zubního lékařství s náhradami za způsobení škody na zdraví (tzv. „odškodněním“). V praxi lékaře přichází v úvahu především bodové ohodnocení bolesti a ztížení společenského uplatnění u zraněné (poškozené) osoby. Doplňuje studijní literaturu – Dvořák M., Kilian J.: Základy forenzního zubního lékařství, Praha Karolinum 2007.

pdf Zubní odškodnění Stáhnout - Zubní odškodněníOtevřít v novém okně - Zubní odškodnění 12.9.2013 1.9 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: ohodnocení bolesti

autor: Miroslav Dvořák | publikováno: 15.11.2010 | poslední úpravy: 12.9.2013
citace: Dvořák Miroslav: Odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 15.11.2010, poslední aktualizace 12.9.2013 [cit. 2019-07-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=70>. ISSN 1804-4409.