Informace o 1. autorovi článku z databáze:
prof. MUDr. Václav Zeman, CSc.Ústav tělovýchovného lékařství
Lékařská fakulta v Plzni
Lidická 6
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593200
fax: +420
adresa: Lidická 6
30166 Plzeň

Pozátěžový bronchospasmus

Pozátěžový bronchospasmus postihuje osoby trpící bronchiálním astmatem, s atopií, ale i zcela zdravé. V posledních letech se vyskytuje často také u sportovců, i vrcholových. Bývá u sportů, které jsou provázené vysokou ventilací, zvláště v chladném a suchém vzduchu nebo v zamořeném prostředí. Stať se zabývá mechanismy vzniku, klinikou, prevencí a léčbou. Upozorňuje, že některé používané léky jsou na dopingové listině. Pro otevření přiloženého souboru je nutné mít nainstalován adobe reader 9.0 a vyšší.

html Pozátěžový bronchospasmus Otevřít - Pozátěžový bronchospasmusOtevřít v novém okně - Pozátěžový bronchospasmus 25.9.2013 9.27 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Pozátěžový bronchospasmus

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

.Prezentovaný didaktický materiál je pečlivě zpracován do didakticky hodnotné formy a lze ho tedy doporučit jako kvalitní vzdělávací zdroj pro studenty pregraduálního vzdělávání.

Garant

MUDr. Lukáš Bolek, Ph.D.
OVAVT, Lékařská fakulta Plzeň
telefon: 377593210
e-mail: bolek(at)dante.lfp.cuni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Luboš Hrazdira, CSc
Ortopedická klinika, FN U Svaté Anny
telefon: 724238304
e-mail: lhrazdira(at)volny.cz

prof. MUDr. Hana Rosolová, DrSc
II. Interní klinika, Lékařská fakulta v Plzni
telefon: 377402439
e-mail: rosolova(at)fnplzen.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Václav Zeman | publikováno: 29.9.2010 | poslední úpravy: 7.4.2014
citace: Zeman Václav: Pozátěžový bronchospasmus. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 29.9.2010, poslední aktualizace 7.4.2014 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=64>. ISSN 1804-4409.