Centrální žilní kanylace

Předkládaný materiál studentům názorně pomocí edukačního videa přibližuje techniku centrální žílní kanylace. Centrální žilní kanylace je v resuscitační péči velmi častým výkonem. Dostupnost kvalitních setů rozšířila její použití i bezpečnost . V této souvislosti je vhodné zdůraznit rozvahu a odbornou pokoru lékaře v rozhodovacím postupu včetně striktní dodržování metodiky pro jednotlivé přístupy.

flv centrální žilní kanylace Přehrát - centrální žilní kanylacePřehrát v novém okně - centrální žilní kanylace 5.6.2015 80.24 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: žilní kanylace

autor: Viktor Eret | pracoviště: Urologická klinika | publikováno: 5.6.2015 | poslední úpravy: 5.6.2015
citace: Eret Viktor: Centrální žilní kanylace. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 5.6.2015, poslední aktualizace 5.6.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=558>. ISSN 1804-4409.