Úvod do dětské neurologie

Předložený projekt je zaměřen na zkvalitnění pregraduální výuky studentů magisterského studia oboru všeobecné lékařství případně stomatologie. Zabývá se problematikou dětské neurologie. Jde o samostatný medicínský obor, zabývající se neurologickými nemocemi a problémy v novorozeneckém, batolecím, dětském věku a adolescenci. Text seznamuje čtenáře stručně s nejvýznamnějšími úseky oboru – vývojovou neurologií a základními postupy při zjištění poruchy nebo odchylky od normálního vývoje dítěte. Zabývá se vrozenými vývojovými vadami CNS, neurotraumatologií u dětí, epilepsií a poměrně častými neepileptickými záchvaty, bolestmi hlavy a jejich diferenciální diagnostikou. Uvádí základní diagnostické a léčebné postupy.

pdf Dětská neurologie Stáhnout - Dětská neurologieOtevřít v novém okně - Dětská neurologie 24.4.2015 2.5 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: vývojové vady CNS

autor: Jitka Rokytová | publikováno: 24.4.2015 | poslední úpravy: 24.4.2015
citace: Rokytová Jitka: Úvod do dětské neurologie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.4.2015, poslední aktualizace 24.4.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=547>. ISSN 1804-4409.