Open Source, GNU/Linux

Studijní materiál je určen pro studenty 1. ročníku Všeobecného lékařství a Zubního lékařství. Stručně představuje problematiku otevřeného softwaru, historický vývoj a současné využití operačního systému GNU‐Linux a praktické ukázky práce v linuxové distribuci Ubuntu. Studenti si osvojí základní ovládání systému pomocí grafického uživatelského prostředí, seznámí se s alternativními programy z oblasti Open Source k proprietárnímu softwaru, závěr je věnovaný práci v příkazové řádce.

pdf Open Source, GNU-linux Stáhnout - Open Source, GNU-linuxOtevřít v novém okně - Open Source, GNU-linux 21.5.2015 2.17 MB uživatel na příslušné univerzitě Creative Commons License

Klíčová slova: open source, Linux, Ubuntu

autor: Milan Dvořák, Petr Míka | pracoviště: CIT - Centrum informačních technologií | publikováno: 20.4.2015 | poslední úpravy: 21.5.2015
citace: Dvořák Milan, Petr Míka: Open Source, GNU/Linux. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 20.4.2015, poslední aktualizace 21.5.2015 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=546>. ISSN 1804-4409.