Neuroonkologie

Úkolem této kapitoly je podat aktuální stručnou a praktickou informaci o neuroonkologii pro studující lékařství. Zmíníme se obecně o současných možnostech diagnostiky, neurochirurgické a onkologické léčby.Ve speciální části stručně probereme hlavní typy primárních nádorů nervového systému i sekundárních nádorů – metastáz.

pdf Neuroonkologie Stáhnout - NeuroonkologieOtevřít v novém okně - Neuroonkologie 24.4.2015 240.01 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Nádorová onemocnění, neuroonkologie

autor: Jiří Polívka, Vladimír Rohan, Jiří Polívka ml. | publikováno: 24.4.2015 | poslední úpravy: 24.4.2015
citace: Polívka Jiří, Vladimír Rohan, Jiří Polívka ml.: Neuroonkologie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.4.2015, poslední aktualizace 24.4.2015 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=545>. ISSN 1804-4409.