Základy fyziologie receptorů

Multimediální prezentace shrnuje základy fyziologie buněčných receptorů a je určena pro studenty 2. ročníku všeobecného lékařství. V prezentaci jsou komentovány a animovány základní principy fungování membránových a jaderných receptorů a jsou uvedeny i nejtypičtější příklady jednotlivých typů receptorů.

Klíčová slova: membránový receptor, nukleární receptor, fyziologie

autor: Lukáš Nalos | publikováno: 14.4.2015 | poslední úpravy: 14.4.2015
citace: Nalos Lukáš: Základy fyziologie receptorů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 14.4.2015, poslední aktualizace 14.4.2015 [cit. 2018-07-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=535>. ISSN 1804-4409.