Managment akutní iktové péče

Rt-PA/mechanické rekanalizace zásadně změnili léčbu a management ischemického iktu. Masivní použití rt-PA změnilo celý obor neurologie. Změna management nemocných s neurologickými symptomy, nutnost rychlého vyšetření a použití „standardizovaných“ léčebných protokolů. Kombinace klinických kritérií s multimodálním zobrazení zlepšuje selekci/outcome a snižuje riziko komplikací. Výběr nemocných pro rekanalizační léčbu je kombinací znalostí a zkušenosti.

Klíčová slova: Cévní mozková příhoda

autor: Petr Ševčík | publikováno: 10.4.2015 | poslední úpravy: 21.5.2015
citace: Ševčík Petr: Managment akutní iktové péče. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 10.4.2015, poslední aktualizace 21.5.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=534>. ISSN 1804-4409.