Pohybová aktivita ve vyšším věku

Přednáška předmětu Tělovýchovné lékařství pro 4. ročník všeobecného směru LF UK v Plzni.
Uvedeny zvláštnosti starého člověka z hlediska pohybové aktivity, vhodná a nevhodná cvičení v tomto věku. Zdůrazněny rozdíly v adaptaci na chlad a teplo. Pokles VO2max s věkem závisí na tom, zda se člověk věnuje pohybové aktivitě i ve středním a starším věku.

Klíčová slova: pohybová aktivita

autor: Václav Zeman | publikováno: 8.4.2015 | poslední úpravy: 22.5.2015
citace: Zeman Václav: Pohybová aktivita ve vyšším věku. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.4.2015, poslední aktualizace 22.5.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=522>. ISSN 1804-4409.