Topografie pánve

Tento studijní materiál je určen pro studenty 2. ročníku všeobecného směru, kterým by měl usnadnit orientaci v komplikované topografické anatomii pánve. Stručný text je doprovázen shrnujícími tabulkami a schématickými obrázky. Je probráno topografické členění pánve s popisem jednotlivých krajin a oblastí a přehledně shrnuto cévní zásobení, mízní drenáž a inervace pánve. Klinické poznámky zdůrazňují význam některých anatomických vztahů.

pdf Topografie pánve Stáhnout - Topografie pánveOtevřít v novém okně - Topografie pánve 7.4.2015 13.26 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: topografie pánve

autor: Pavel Fiala, Jiří Valenta, Antonín Horák | pracoviště: Anatomie | publikováno: 7.4.2015 | poslední úpravy: 7.4.2015
citace: Fiala Pavel, Jiří Valenta, Antonín Horák: Topografie pánve. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.4.2015, poslední aktualizace 7.4.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=515>. ISSN 1804-4409.