Topografie břicha

Tento studijní materiál je určen pro studenty 2. ročníku všeobecného lékařství, kterým by měl usnadnit zvládnutí rozsáhlé kapitoly topografie břicha. V jednotlivých subkapitolách jsou probrány krajiny břicha, topografie břišní stěny, intraperitoneální i extraperitoneální prostory. Stručný text je doprovázen shrnujícími tabulkami a schématickými obrázky. Klinické poznámky pak zdůrazňuji význam některých topografických vztahů.

pdf Topografie břicha Stáhnout - Topografie břichaOtevřít v novém okně - Topografie břicha 7.4.2015 11.35 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: topografie, břicho

autor: Pavel Fiala, Jiří Valenta, Antonín Horák | pracoviště: Anatomie | publikováno: 7.4.2015 | poslední úpravy: 7.4.2015
citace: Fiala Pavel, Jiří Valenta, Antonín Horák: Topografie břicha. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.4.2015, poslední aktualizace 7.4.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=513>. ISSN 1804-4409.