Cloud computing

Vývoj počítačových technologií velmi pokročil a boří zažitá paradigmata. Pro uživatelé dříve narozené bylo těžko představitelné požívat software, který není součástí instalace jejich počítače, ukládat data na servery v Internetu a přistupovat k nim z různých zařízení. Využívání služeb či programů umístěných na server v Internetu má jistě své výhody, ale je nutné zvážit i rizika z nich plynoucí. Studijní materiál nabízí pohled na používání základní aplikací, které potřebuje běžný uživatele při práci IT technikou. Dokument obsahuje výkladovou část a část praktických návodů. S přispěním nichž je možné si služby fakticky vyzkoušet.

pdf Cloud computing Stáhnout - Cloud computingOtevřít v novém okně - Cloud computing 3.4.2015 1.35 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Cloud computing, OS Linux, MS Office

autor: Martin Navrátil, Petr Míka | publikováno: 3.4.2015 | poslední úpravy: 3.4.2015
citace: Navrátil Martin, Petr Míka: Cloud computing. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 3.4.2015, poslední aktualizace 3.4.2015 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=509>. ISSN 1804-4409.