Svalová tkáň pro praktická cvičení

Výukové dílo si klade za úkol usnadnit studentům práci při praktických cvičeních z obecné histologie v části věnované svalové tkáni. Kromě textu je dílo doplněno o jednoduchá, rukou kreslená schémata umožňující snazší orientaci v probírané látce. Ke každému tématu je uvedeno několik ukázkových histologických mikrofotografií s popisky. Ty mohou pomoci při pohledu do mikroskopu v průběhu praktik. Součástí výukového díla je i prostor pro vlastní aktivitu studenta (prostor pro vlastní schéma, pro poznámky), což podporuje lepší zapojení studenta do výuky a umožňuje zefektivnění spolupráce mezi studentem a vyučujícím.

Klíčová slova: Kosterní svalovina, Hladká svalovina, Srdeční svalovina

autor: Miroslava Čedíková | publikováno: 18.3.2015 | poslední úpravy: 25.3.2015
citace: Čedíková Miroslava: Svalová tkáň pro praktická cvičení. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 18.3.2015, poslední aktualizace 25.3.2015 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=494>. ISSN 1804-4409.