Regulace dýchání

Výukový materiál Regulace dýchání je určen pro studenty zubního lékařství. Studenti se seznámí s lokalizací a funkcí respiračních center v mozkovém kmeni, s činností periferních chemoreceptorů a centrální chemosenzitivní oblasti a s nervovou a nechemickou regulací dýchání. Poslední část je věnována adaptaci dýchání za různých podmínek.

pdf Regulace dýchání Stáhnout - Regulace dýcháníOtevřít v novém okně - Regulace dýchání 26.2.2015 713.59 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Regulace dýchání, nerespirační funkce plic

autor: Jana Slavíková, Jitka Švíglerová | publikováno: 26.2.2015 | poslední úpravy: 26.2.2015
citace: Slavíková Jana, Jitka Švíglerová: Regulace dýchání. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 26.2.2015, poslední aktualizace 26.2.2015 [cit. 2017-09-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=481>. ISSN 1804-4409.