Cvičení z latinské lékařské terminologie s klíčem – 3. část – slovotvorba

Kurz obsahuje výklad a procvičení tvoření slov v latině a řečtině v návaznosti na skriptum Plašilová, J. – Kozlíková, D.: Základy latinské lékařské terminologie. Praha. Karolinum, 2012.
V první části je předkládán výklad, v němž je postupně zařazováno poučení o latinských a řeckých prefixech a sufixech a řeckých slovních základech. V závěru této části je uveden celkový abecední seznam latinských a řeckých prefixů, seznam sufixů a abecední seznam nejdůležitějších řeckých základů.
Druhá část obsahuje cvičení určená k vypracování, v poslední části je zařazen klíč k jednotlivým cvičením.

Učivo je řazeno v tomto sledu:

1. lekce Substantiva 1. deklinace.
2. lekce Substantiva 2. deklinace.
3. lekce Adjektiva 1. a 2. deklinace.
4. lekce Substantiva 4. a 5. deklinace
5. lekce Substantiva 3. deklinace – latinská i řecká
6. lekce Adjektiva 3. deklinace.
7. lekce Číslovky
8. lekce Slova složená

pdf Výklad Stáhnout - VýkladOtevřít v novém okně - Výklad 22.1.2015 296.82 KB kdokoli Creative Commons License
pdf Cvičení Stáhnout - CvičeníOtevřít v novém okně - Cvičení 22.1.2015 284.27 KB kdokoli
pdf Klíč Stáhnout - KlíčOtevřít v novém okně - Klíč 22.1.2015 300.87 KB kdokoli

Klíčová slova: latina, jazyky, slovotvorba, cvičení, klíč

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Probíhá recenzní řízení

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Jiřina Plašilová | publikováno: 22.1.2015 | poslední úpravy: 2.2.2015
citace: Plašilová Jiřina: Cvičení z latinské lékařské terminologie s klíčem – 3. část – slovotvorba. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.1.2015, poslední aktualizace 2.2.2015 [cit. 2017-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=440>. ISSN 1804-4409.