Nádorové metastázy v orofaciální oblasti (3 kazuistiky)

Nádorové metastázy nacházíme v orofaciální oblasti relativně vzácně. Přesto na ně musí být pomýšleno především v diferenciální diagnostice tumorů hlavy a krku. Mohou být často prvním příznakem závažného onemocnění. Autoři předkládají tři případy metastatického postižení orofaciální oblasti. V příspěvku je zahrnut i extrémně raritní případ metastázy hepatocelulárního karcinomu do dolní čelisti.

Klíčová slova: Nádorové metastázy

autor: Jan Jambura, Daniel Hrušák, Lukáš Hauer, Pavel Andrle, Lubor Hostička, Petr Pošta, Jaroslav Drobný, Ondřej Daum | publikováno: 24.10.2014 | poslední úpravy: 24.10.2014
citace: Jambura Jan, Daniel Hrušák, Lukáš Hauer, Pavel Andrle, Lubor Hostička, Petr Pošta, Jaroslav Drobný, Ondřej Daum: Nádorové metastázy v orofaciální oblasti (3 kazuistiky). Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 24.10.2014, poslední aktualizace 24.10.2014 [cit. 2018-09-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=410>. ISSN 1804-4409.