Zpracování bitmapové grafiky v editoru GIMP

Studijní materiál je sadou praktických tutoriálů ke zpracování bitmapové grafiky v editoru GIMP. Tutoriály jsou zaměřené především na úpravy digitálních fotografií - základní úpravy i pokročilejší techniky.

Uvedený editor je Open source alternativu ke komerčnímu softwaru Adobe Photoshop. Je možné jej bezplatně a legálně nainstalovat a používat k osobním i komerčním účelům.

Klíčová slova: grafika, bitmapa, GIMP, fotografie

autor: Milan Dvořák | pracoviště: CIT - Centrum informačních technologií | publikováno: 17.10.2014 | poslední úpravy: 17.10.2014
citace: Dvořák Milan: Zpracování bitmapové grafiky v editoru GIMP. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.10.2014, poslední aktualizace 17.10.2014 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=408>. ISSN 1804-4409.