Topografická anatomie hrudníku

Prezentace podává popis krajin a struktur hrudní stěny včetně anatomie prsu, dále popisuje anatomii pleurálních dutin, mediastina a struktur v nich obsažených, a zvláštní kapitola je věnována míznímu systému hrudníku. Stručný text je doprovázen podrobnějšími tabulkami a obrázky.
This presentation deals with the topographical anatomy of the chest wall including the breast, of the pleural cavities and mediastinum, and with the lymphatic system of the chest. The text is accompanied by synoptic tables and explanatory drawings.

Klíčová slova: hrudník, topografie, mízní systém

autor: Pavel Fiala, Jiří Valenta, Antonín Horák | pracoviště: Anatomie | publikováno: 30.9.2014 | poslední úpravy: 1.10.2014
citace: Fiala Pavel, Jiří Valenta, Antonín Horák: Topografická anatomie hrudníku. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 30.9.2014, poslední aktualizace 1.10.2014 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=401>. ISSN 1804-4409.