Fyziologie zástavy krvácení

Výukový materiál je určen pro studenty 2. ročníku všeobecného lékařství, ale může sloužit jako studijní materiál i v dalším průběhu pregraduálního a postgraduálního vzdělávání. Shrnuje dosud známé informace o procesech probíhajících při zástavě krvácení. Zabývá se strukturou i funkcí buněk, které se v těchto procesech uplatňují.

pdf Fyziologie zástavy krvácení Stáhnout - Fyziologie zástavy krváceníOtevřít v novém okně - Fyziologie zástavy krvácení 30.9.2014 4.26 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: hemostáza, trombocyty, endotel, hemokoagulace

autor: Magdaléna Chottová Dvořáková | pracoviště: Fyziologie | publikováno: 29.9.2014 | poslední úpravy: 30.9.2014
citace: Chottová Dvořáková Magdaléna: Fyziologie zástavy krvácení. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 29.9.2014, poslední aktualizace 30.9.2014 [cit. 2017-09-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=395>. ISSN 1804-4409.