Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Věra Křížková, Ph.D.Ústav histologie a embryologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593320
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Hematopoeza, vybrané metody zkoumání krevních elementů

Výukový modul obsahuje popisnou část i bohatou obrazovou dokumentaci jak originálních mikrofotografií jednotlivých vývojových stádií krevních elementů jak v periferní krvi, tak v kostní dřeni, dále i jejich vybraných patologických odchylek. Jednotlivá dílčí stádia vývoje krevních elementů jsou znázorněna také v přehledném barevném schématu. Modul doplňují metody zkoumající jednotlivé typy krevních buněk s našimi vlastními schématy a původními fotografiemi. Věříme, že se tak studentům dostane důležitá pomůcka ke studiu jak našeho oboru, tak i pro klinické předměty.

pdf Hematopoeza Stáhnout - HematopoezaOtevřít v novém okně - Hematopoeza 12.2.2015 3.37 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Hematopoeza, kostní dřeň, stromální a kmenové buňky kostní dřeně, erytropoeza, granulopoeza, monocytopoeza, magakaryocytopoeza, lymfopoeza, krevní nátěr, průtoková cytometrie, laserová mikrodisekce

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

doc. MUDr. Zbyněk Tonar, Ph.D.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta UK v Plzni
telefon: 377593325
e-mail: tonar(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
Hematologicko-onkologické odd., Fakultní nemocnice v Plzni
telefon: 377103722
e-mail: lysak(at)fnplzen.cz

MUDr. Pavla Šigutová
Ústav klinické biochemie a hematologie, Fakultní nemocnice v Plzni
telefon: 377103366
e-mail: sigutova(at)fnplzen.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Věra Křížková, Jana Jeriová, Monika Holubová | publikováno: 27.8.2014 | poslední úpravy: 12.2.2015
citace: Křížková Věra, Jana Jeriová, Monika Holubová: Hematopoeza, vybrané metody zkoumání krevních elementů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 27.8.2014, poslední aktualizace 12.2.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=382>. ISSN 1804-4409.