Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Věra Křížková, Ph.D.Ústav histologie a embryologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593320
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Krev, atlas krevních elementů

Výukový modul obsahuje popisnou část i bohatou obrazovou dokumentaci jak originálních mikrofotografií jednotlivých krevních elementů, tak i jejich vybraných patologických odchylek. Zahrnuty jsou také elektronogramy a schémata vzniklá na jejich podkladě. Přehledně jsou znázorněny v panoptickém barvení i jednotlivé typy krevních buněk. Získané vědomosti je možné využít při prohlížení naší flashové animace a otestovat si tak své znalosti. Doplňkem je přehledný popis krevních skupin a jejich vývoje. Věříme, že se tak studentům dostane důležitá pomůcka nejen pro studium histologie.

pdf Krev, krevní elementy Stáhnout - Krev, krevní elementyOtevřít v novém okně - Krev, krevní elementy 9.1.2015 2.06 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Krev, erytrocyt, trombocyt, leukocyt, neutrofil, eozinofil, bazofil, monocyt, makrofág, lymfocyt

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

doc. MUDr. Zbyněk Tonar, Ph.D.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta UK v Plzni
telefon: 377593325
e-mail: tonar(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Doc. MUDr. Daniel Lysák, Ph.D.
Hematologicko-onkologické odd., Fakultní nemocnice v Plzni
telefon: 377103722
e-mail: lysak(at)fnplzen.cz

MUDr. Pavla Šigutová
Ústav klinické biochemie a hematologie, Fakultní nemocnice v Plzni
telefon: 377103366
e-mail: sigutova(at)fnplzen.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Věra Křížková, Jana Jeriová, Michaela Miklíková | publikováno: 21.8.2014 | poslední úpravy: 9.1.2015
citace: Křížková Věra, Jana Jeriová, Michaela Miklíková: Krev, atlas krevních elementů. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 21.8.2014, poslední aktualizace 9.1.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=381>. ISSN 1804-4409.