Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. David ŠtěpánekAnatomie
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377 593 300
fax: +420
adresa: Karlovarská 48

Atlas řezů míchou

Předkládaný elektronický atlas jsme vytvořili jako studijní pomůcku k látce obtížné, na prakticích těžko demonstrovatelné. Jedná se o doplňkový studijní materiál, možnost skrytí popisek umožňuje opakování dříve nastudované látky. Atlas sestává z deseti transverzálních řezů míchou, nabízí tedy i srovnání stavby jednotlivých segmentů. Zachyceny jsou také cévy a obaly. Vertebromedulární orientaci usnadňuje nadpis obrázku i schématický rozcestník.

swf Řez míchou Stáhnout - Řez míchouOtevřít v novém okně - Řez míchou 12.8.2014 2.26 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Transverzální řez

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Věra Křížková, Ph.D.
Histologie a embryologie, LF UK v Plzni
telefon: 377593320
e-mail: vera.krizkova(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

doc. MUDr. Vladimír Přibáň, Ph.D.
Neurochirurgické oddělení, FN Plzeň
telefon: 377103470
e-mail: pribanv(at)fnplzen.cz

prof.MUDr. Jiří Valenta, DrSC.
Ústav anatomie, LF Plzeň
telefon: 377593300
e-mail: jiri.valenta(at)lfp.cuni.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení
hodnotit

autor: David Štěpánek, Lada Eberlová | publikováno: 12.8.2014 | poslední úpravy: 14.8.2014
citace: Štěpánek David, Lada Eberlová: Atlas řezů míchou. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 12.8.2014, poslední aktualizace 14.8.2014 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=377>. ISSN 1804-4409.