Atlas biomateriálů tkáňového inženýrství

Výukový materiál si klade za úkol zprostředkovat studentům pohled na biomateriály, na jejich původ, chemické složení a požadované vlastnosti. Dále studenty seznámí s přípravou biomateriálů před implantací a hodnocením účinků a bezpečnosti biomateriálů. Na závěr jsou uvedeny příklady biomateriálů, které jsou v současnosti klinicky užívané.

Klíčová slova: Biomateriály, Scaffold, Signální molekuly

autor: Tereza Kubíková, Milena Králíčková, Zbyněk Tonar | publikováno: 9.7.2014 | poslední úpravy: 9.7.2014
citace: Kubíková Tereza, Milena Králíčková, Zbyněk Tonar: Atlas biomateriálů tkáňového inženýrství. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 9.7.2014, poslední aktualizace 9.7.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=366>. ISSN 1804-4409.