Angiogeneze

Výukový materiál si klade za cíl seznámit čtenáře s angiogenezí, jejím mechanismem a její regulací. Dále se v materiálu dočtete o angiogenezi nádorů a o možných metodách léčby nádorů, které jsou zaměřeny právě na potlačení angiogeneze. Dílo je doplněno ilustracemi, které znázorňují jednotlivé kroky angiogeneze, a mirkofotografiemi preparátů, na kterých je vidět imunohistochemický průkaz buněk výstelky cév.

pdf Angiogeneze Stáhnout - AngiogenezeOtevřít v novém okně - Angiogeneze 9.7.2014 631.99 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Vaskulogeneze, Angiogeneze

autor: Tereza Kubíková, Milena Králíčková, Zbyněk Tonar | publikováno: 9.7.2014 | poslední úpravy: 9.7.2014
citace: Kubíková Tereza, Milena Králíčková, Zbyněk Tonar: Angiogeneze. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 9.7.2014, poslední aktualizace 9.7.2014 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=365>. ISSN 1804-4409.