Klasifikace defektů zubního oblouku

Materiál je určen studentům 1. - 5. ročníku oboru Zubní lékařství jako studijní materiál pro přípravu ke zkouškám, průběžným i závěrečné státní zkoušce. V přehledu přináší 3 nejužívanější typy klasifikací defektů, zejména Voldřichovu, která je užívána v našich krajích. Dále celosvětově užívanou Kennedyho klasifikaci. Poslední zpracovanou klasifikací je klasifikace dle Eichnera, kterou v běžné praxi okrajově používáme při rozhodování se o eventuální rekonstrukci výšky skusu. Všechny zmíněné klasifikace jsou u jednotlivých tříd doplněny fotodokumentací defektů zubních oblouků na modelech.

Klíčová slova: Klasifikace dle Voldřicha, Klasifikace dle Kennedyho

autor: Marie Šafářová | publikováno: 17.6.2014 | poslední úpravy: 17.6.2014
citace: Šafářová Marie: Klasifikace defektů zubního oblouku. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.6.2014, poslední aktualizace 17.6.2014 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=355>. ISSN 1804-4409.