Převedení voskového modelu náhrady ve vlastní náhradu

V přehledu, který je doplněn schématy a obrázky, je popsán celý postup přeměny voskového modelu zubní snímatelné náhrady v pryskyřičnou náhradu, a to klasickou metodou lisováním - tepelnou polymerací. Materiál je určen studentům zejména 2. ročníku jako podklad pro přípravu ke zkoušce z Protetické technologie. Nicméně i studenti dalších ročníků jej mohou využít ke zkouškám, jak průběžným, tak i závěrečné státní zkoušce.

Klíčová slova: polymerace teplem, kyvetování, dekyvetace

autor: Marie Šafářová | publikováno: 17.6.2014 | poslední úpravy: 17.6.2014
citace: Šafářová Marie: Převedení voskového modelu náhrady ve vlastní náhradu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.6.2014, poslední aktualizace 17.6.2014 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=354>. ISSN 1804-4409.