SKRIPTA PLICNÍ – klinická pneumologie

Tato část učebních textů je věnovaná speciální problematice plicních onemocnění. Čtenář zde najde v úvodních kapitolách zaměřených na terapii nespecifických zánětů průdušek a plic a tuberkulózy a mykobakterióz aktuální a pro praxi nezbytné informace o diagnostice. Další kapitoly jsou věnovány postupně nemocem s bronchiální obstrukcí, cystické fibróze a bronchiektáziím, intersticiálně plicním procesům, nádorům průdušek a plic, onemocnění pleurální dutiny, mediastina, problematice dechové nedostatečnosti, patologii plicního krevního oběhu, plicním infekcím u imunokompromitovaných nemocných, poruchám dýchání ve spánku a urgentním stavům v pneumologii. Zvláštní kapitola je věnována aktuální problematice mimojícnového refluxu a jeho vztahům k nemocem průdušek a plic.

pdf klinická pneumologie Stáhnout - klinická pneumologieOtevřít v novém okně - klinická pneumologie 25.5.2015 5.99 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: plicní onemocnění, bronchiální obstrukce, cystická fibróza, bronchiektázie

autor: Miloš Pešek, Gabriela Krákorová, Milan Teřl, Jana Marešová, Jana Vyskočilová | pracoviště: Klinika pneumologie a ftizeologie | publikováno: 4.4.2014 | poslední úpravy: 4.4.2014
citace: Pešek Miloš, Gabriela Krákorová, Milan Teřl, Jana Marešová, Jana Vyskočilová: SKRIPTA PLICNÍ – klinická pneumologie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 4.4.2014, poslední aktualizace 4.4.2014 [cit. 2019-08-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=337>. ISSN 1804-4409.