Červené krvinky

Výukový materiál určený pro studenty druhého ročníku všeobecného lékařství. Popisuje obecné vlastnosti erytrocytů, jejich strukturu, tvorbu i zánik.

Červené krvinky (erytrocyty) jsou nejpočetnější krevní buňky. Pro erytrocyty je typický jejich tvar připomínající bikonkávní disk.

pdf Červené krvinky Stáhnout - Červené krvinkyOtevřít v novém okně - Červené krvinky 28.2.2014 847.18 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: erytrocyty, struktura erytrocytů, erytropoeza, destrukce erytrocytů

autor: Magdaléna Chottová Dvořáková | pracoviště: Fyziologie | publikováno: 28.2.2014 | poslední úpravy: 17.3.2014
citace: Chottová Dvořáková Magdaléna: Červené krvinky. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.2.2014, poslední aktualizace 17.3.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=312>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: