Epitelová tkáň pro praktická cvičení

Výukové dílo si klade za úkol usnadnit studentům práci při praktických cvičeních z obecné histologie. Kromě textu je dílo doplněno o jednoduchá, rukou kreslená schémata umožňující snazší orientaci v probírané látce. Ke každému tématu je uvedeno několik ukázkových histologických mikrofotografií s popisky. Ty mohou pomoci při pohledu do mikroskopu v průběhu praktik. Součástí výukového díla je i prostor pro vlastní aktivitu studenta (prostor pro vlastní schéma, pro poznámky), což podporuje lepší zapojení studenta do výuky a umožňuje zefektivnění spolupráce mezi studentem a vyučujícím.

Klíčová slova: Epitel, Krycí epitel, Žlázový epitel

autor: Miroslava Čedíková | publikováno: 28.1.2014 | poslední úpravy: 28.1.2014
citace: Čedíková Miroslava: Epitelová tkáň pro praktická cvičení. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 28.1.2014, poslední aktualizace 28.1.2014 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=290>. ISSN 1804-4409.