Mechanické podpory srdce

Materiál Mechanické podpory srdce byl vytvořen na Kardiochirurgickém oddělení Fakultní nemocnice v Plzni. Popisuje efektivní a bezpečnou metodu mimotělní membránovou oxygenaci - ECMO. Jde o miniaturizovaný srdeční oběh, který zajišťuje jak srdeční podporu, tak i výměnu plynů a zajišťuje tak úpravu plicního a srdečního postižení. Hlavní potenciál využití při poranění hrudníku.

html ECMO - podpory srdce Otevřít - ECMO - podpory srdceOtevřít v novém okně - ECMO - podpory srdce 21.10.2014 17.96 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: IABK, Centrifugální pumpa, Axiální pumpa, Pneumatická parakorporální pumpa, ECMO

autor: Jiří Škorpil | pracoviště: Kardiochirurgické oddělení | publikováno: 30.4.2013 | poslední úpravy: 12.11.2013
citace: Škorpil Jiří: Mechanické podpory srdce. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 30.4.2013, poslední aktualizace 12.11.2013 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=250>. ISSN 1804-4409.