ZÁKLADY FARMAKOKINETIKY

Základy farmakokinetiky popisuje a vysvětluje základní farmakokinetické parametry a procesy. Měl by studentům pomoci pochopit základní principy charakterizující eliminační procesy prvního a nultého řádu, porozumět pojmům jako jsou eliminační poločas léčiva, clearance, distribuční objem, biologická dostupnost, kumulace léčiva nebo nelineární kinetika, a to s pomocí řady názorných grafů a schémat. V neposlední řadě obsahuje příklady výpočtů některých farmakokinetických parametrů a vzorečky nezbytné pro úspěšné zvládnutí části praktických cvičení z farmakologie.

pdf Základy farmakokinetiky Stáhnout - Základy farmakokinetikyOtevřít v novém okně - Základy farmakokinetiky 5.12.2014 1.43 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Kompartment, Eliminační konstanta

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Probíhá recenzní řízení

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Monika Bludovská | publikováno: 17.4.2013 | poslední úpravy: 14.1.2015
citace: Bludovská Monika: ZÁKLADY FARMAKOKINETIKY. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.4.2013, poslední aktualizace 14.1.2015 [cit. 2018-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=246>. ISSN 1804-4409.