Porucha aktivity a pozornosti (ADHD) - medicínský pohled

Výukové skriptum nabízí základní informace o diagnóze Porucha aktivity a pozornosti ( F 90.0 podle Mezinárodní klasifikace nemocí), která je podle americké nomenklatury známá pod pojmem ADHD. Rovněž přináší informace o přidružených diagnózách, které se s ADHD často sdružují. Je podrobně rozebrán klinický obraz a diagnostika uvedené poruchy, rovněž jsou popsány některé dominantní patofyziologické mechanismy reflektující současný stav poznání etiologie uvedené poruchy. Ve výukovém materiálu nechybí praktická doporučení k terapii uvedené poruchy, která jsou využitelná především pro práci pedopsychiatra.

Klíčová slova: Porucha aktivity a pozornosti, ADHD, Klinický obraz, Guidelines, Metylfenidát, Atomoxetin, Risperidon

autor: Jiří Podlipný | publikováno: 17.4.2013 | poslední úpravy: 31.5.2013
citace: Podlipný Jiří: Porucha aktivity a pozornosti (ADHD) - medicínský pohled. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 17.4.2013, poslední aktualizace 31.5.2013 [cit. 2019-08-22] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=245>. ISSN 1804-4409.