Atlas řezů mozkem

Atlas Řezy mozkem nabízí přístup k patnácti frontálním, pěti horizontálním a sedmi sagitálním řezům mozkem, které svou posloupností odpovídají asi 0,5 cm řezům ve směru frontookcipitálním, kraniokaudálním a lateromediálním. Každý z řezů je opatřen popisem struktur, v levém horním poli snímku je uvedeno orientační schéma vedení řezu. Atlas byl vytvořen jako studijní pomůcka pro pregraduální studenty lékařství, může být ale užitečnou pomůckou i pro předatestační přípravu zejména radiodiagnostiků.

Klíčová slova: mozek, řezy mozkem

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Probíhá recenzní řízení

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 8
rating
uživatelské hodnocení
hodnotit

autor: David Štěpánek, Pavel Fiala, Petr Vais, Tomáš Junek, Lada Eberlová | publikováno: 8.12.2009 | poslední úpravy: 12.9.2013
citace: Štěpánek David, Pavel Fiala, Petr Vais, Tomáš Junek, Lada Eberlová: Atlas řezů mozkem. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 8.12.2009, poslední aktualizace 12.9.2013 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=22>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: