Nervy a cévy báze lebeční (přehled struktur a atlas preparátů)

Výukový text zahrnující přehled hlavových nervů a cév, které zásobují mozek a mozkové pleny.Sestává se z přehledných tabulí, schémat a souboru fotografií mozku, cév a nervů na spodině lební. Série velmi přehledných snímků ukazuje jámy lební s prostupy cév a nervů, jednotlivé hlavové nervy v řadě pohledů, hlavní tepny zásobující mozek a cévy na povrchu mozku. Soubor snímků s popisy struktur je doplněn přehlednými schématy.

pdf Hlavové nervy Stáhnout - Hlavové nervyOtevřít v novém okně - Hlavové nervy 19.3.2013 10.57 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: hlavové nervy a cévy

autor: Pavla Chacón Gil, Ismail Khadang, Petr Vais, Antonín Horák, Michal Petrášek | publikováno: 19.3.2013 | poslední úpravy: 19.3.2013
citace: Chacón Gil Pavla, Ismail Khadang, Petr Vais, Antonín Horák, Michal Petrášek: Nervy a cévy báze lebeční (přehled struktur a atlas preparátů). Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.3.2013, poslední aktualizace 19.3.2013 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=205>. ISSN 1804-4409.