Úvod do biokybernetiky

Učební text je určen jako pomůcka pro studium volitelného předmětu Vybrané kapitoly z biokybernetiky posluchačům všeobecného lékařství plzeňské lékařské fakulty. 1.díl budoucího třídílného textu obsahuje vedle stručného výkladu základních pojmů a historie vývoje kybernetiky kapitolu věnovanou matematickému minimu v rozsahu rozšířené středoškolské látky, kapitolu věnovanou základním pojmům v oblasti regulace, řízení, zpětné vazby, kapitolu o charakteristice biosignálů a kapitolu věnovanou základům teorie informace.

pdf Biokybernetika Stáhnout - BiokybernetikaOtevřít v novém okně - Biokybernetika 19.3.2013 5.2 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Řízení a regulace, stabilita

autor: František Barták | publikováno: 19.3.2013 | poslední úpravy: 28.2.2014
citace: Barták František: Úvod do biokybernetiky. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 19.3.2013, poslední aktualizace 28.2.2014 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=204>. ISSN 1804-4409.