Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Věra Křížková, Ph.D.Ústav histologie a embryologie
Lékařská fakulta v Plzni
Karlovarská 48
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377593320
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Vývoj a morfologie smyslových orgánů - UCHO

Výukový modul vznikl s cílem získání přehledu o orgánu sluchu a rovnováhy z pohledu anatomie, histologie a embryologie. Tato oblast je přiblížena popisně a přehledně jak v tabulkách, tak i v originálních schématech a s využitím původních a mikrofotografií. Přidanou hodnotou jsou naše vlastní flashové aplikace, které bez nutnosti stažení prohlížeče umožňují pohyb ve skenované oblasti s možností samotestování vybraných klíčových částí preparátu. V časové posloupnosti jsou shrnuty nejdůležitější momenty vývoje orgánu sluchu a rovnováhy, zahrnut je i přehled malformací s klinickými odkazy.

Klíčová slova: ORGANUM VESTIBULOCOCHLEARE

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

doc. MUDr. Zbyněk Tonar, Ph.D.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta UK v Plzni
telefon: 377593325
e-mail: tonar(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Doc., MUDr. Jitka Kočová, CSc.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta Plzeň, Univerzita Karlova Praha
e-mail: jitka.kocova(at)lfp.cuni.cz

Doc., RNDr. Viera Pospíšilová, CSc.
Ústav histológie a embryológie, Lékařská fakulta Univerzity Komenského, Bratislava
telefon: 0042159357 111
e-mail: vpospisilova(at)azet.sk

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Věra Křížková, Lada Eberlová, Lukáš Nedorost | publikováno: 14.3.2013 | poslední úpravy: 21.4.2016
citace: Křížková Věra, Lada Eberlová, Lukáš Nedorost: Vývoj a morfologie smyslových orgánů - UCHO. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 14.3.2013, poslední aktualizace 21.4.2016 [cit. 2018-12-10] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=199>. ISSN 1804-4409.