HPV ve zkratce

V úvodu prezentace jsou posluchači seznámeni v krátkém historickém přehledu s problematikou onemocnění a možnostmi prevence rakoviny děložního hrdla. Je vysvětlen význam HPV infekce jako nezbytné příčiny cervikálního karcinomu. Dále je vysvětlen význam vakcinace a její účinnosti a vyjmenována onemocnění, která jsou způsobena HPV infekcí. Uveden i výskyt onemocnění cervikálního karcinomu ve světovém přehledu. V závěru jsou shrnuty výsledky účinnosti vakcinace ve světě.

html HPV ve zkratce Otevřít - HPV ve zkratceOtevřít v novém okně - HPV ve zkratce 11.9.2013 9.67 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: HPV infekce, cervikální karcinom

autor: Zdeněk Rokyta | publikováno: 11.2.2013 | poslední úpravy: 11.9.2013
citace: Rokyta Zdeněk: HPV ve zkratce. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 11.2.2013, poslední aktualizace 11.9.2013 [cit. 2018-12-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=186>. ISSN 1804-4409.