Patofyziologie štítné žlázy

Stručný popis morfologie štítné žlázy. Tvorba, metabolismus a funkce T-hormonů, regulace štítné žlázy. Onemocnění a poruchy funkce štítné žlázy, syndromy změněné funkce štítné žlázy - hypertyreóza, hypotyreóza - jejich příčiny, patogeneza a projevy. Fukce a fyzilogický a klinický význam kalcitoninu.

pdf PATOFYZIOLOGIE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY Stáhnout - PATOFYZIOLOGIE ŠTÍTNÉ ŽLÁZYOtevřít v novém okně - PATOFYZIOLOGIE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY 7.2.2013 450.5 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: morfologie štítné žlázy, hypertyreóza

autor: Jan Cendelín, Zdeňka Purkartová, František Vožeh | publikováno: 7.2.2013 | poslední úpravy: 5.3.2013
citace: Cendelín Jan, Zdeňka Purkartová, František Vožeh: Patofyziologie štítné žlázy. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 7.2.2013, poslední aktualizace 5.3.2013 [cit. 2019-06-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=185>. ISSN 1804-4409.