Pulpa - morfologie a fyziologie, patomorfologie a patofyziologie

Studijní materiál je určen pro studenty 3.-5. ročníku zubního lékařství. Seznámí je s potřebnými znalostmi o pulpě, její morfologii, fyziologii a zároveň i patologickými stavy. Obsahuje potřebné vědomosti jak pro průběžnou zkoušku tak státní zkoušku v oboru Konzervační zubní lékařství a endodoncie.

pdf Pulpa Stáhnout - PulpaOtevřít v novém okně - Pulpa 30.10.2012 2.23 MB registrovaný uživatel Creative Commons License

Klíčová slova: Pulpodentinální orgán, Periodoncium, Akutní záněty, Nekróza, Gangréna

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Nerecenzováno

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

Tento příspěvek nebyl zkontrolován garantem obsahu portálu.

autor: Jan Netolický, Eva Záhlavová | publikováno: 30.10.2012 | poslední úpravy: 14.11.2012
citace: Netolický Jan, Eva Záhlavová: Pulpa - morfologie a fyziologie, patomorfologie a patofyziologie. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 30.10.2012, poslední aktualizace 14.11.2012 [cit. 2018-12-14] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=142>. ISSN 1804-4409.