6. Andrologie, traumatologie, akutní stavy v urologii

Urologie je dynamicky se vyvíjející obor. Od pouhé odnože chirurgie se stala během druhé poloviny 20. století zcela samostatným oborem s vlastním systémem postgraduálního vzdělávání. Existuje atestace z urologie I. a II. stupně a nástavbová atestace z dětské urologie. V rámci všeobecného lékařství je na 1. a 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy již urologie vyučována pregraduálně samostatně a je ukončena i samostatnou zkouškou.

pdf Andrologie, trauma, akutní stavy Stáhnout - Andrologie, trauma, akutní stavyOtevřít v novém okně - Andrologie, trauma, akutní stavy 15.2.2019 15.24 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Balanitida, balanopostitida

autor: Milan Hora, a kol. | publikováno: 22.12.2011 | poslední úpravy: 18.2.2019
citace: Hora Milan, a kol.: 6. Andrologie, traumatologie, akutní stavy v urologii. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.12.2011, poslední aktualizace 18.2.2019 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=115>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: