4. Dysfunkce dolních cest močových, inkontinence

Urologie je dynamicky se vyvíjející obor. Od pouhé odnože chirurgie se stala během druhé poloviny 20. století zcela samostatným oborem s vlastním systémem postgraduálního vzdělávání. Existuje atestace z urologie I. a II. stupně a nástavbová atestace z dětské urologie. V rámci všeobecného lékařství je na 1. a 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy již urologie vyučována pregraduálně samostatně a je ukončena i samostatnou zkouškou.

pdf Dysfunkce dolních cest močových, inkontinence Stáhnout - Dysfunkce dolních cest močových, inkontinenceOtevřít v novém okně - Dysfunkce dolních cest močových, inkontinence 15.2.2019 3.61 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Urodynamika, Plnící cystometrie

autor: Milan Hora, a kol. | publikováno: 22.12.2011 | poslední úpravy: 15.2.2019
citace: Hora Milan, a kol.: 4. Dysfunkce dolních cest močových, inkontinence. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.12.2011, poslední aktualizace 15.2.2019 [cit. 2019-07-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=114>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: