2. Uroinfekce, urolitiáza

Urologie je dynamicky se vyvíjející obor. Od pouhé odnože chirurgie se stala během druhé poloviny 20. století zcela samostatným oborem s vlastním systémem postgraduálního vzdělávání. Existuje atestace z urologie I. a II. stupně a nástavbová atestace z dětské urologie. V rámci všeobecného lékařství je na 1. a 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy již urologie vyučována pregraduálně samostatně a je ukončena i samostatnou zkouškou.

pdf Uroinfekce, urolitiáza Stáhnout - Uroinfekce, urolitiázaOtevřít v novém okně - Uroinfekce, urolitiáza 15.2.2019 5.91 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: specifické, nespecifické

autor: Milan Hora, a kol. | publikováno: 22.12.2011 | poslední úpravy: 18.2.2019
citace: Hora Milan, a kol.: 2. Uroinfekce, urolitiáza. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.12.2011, poslední aktualizace 18.2.2019 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=112>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: