1. Obecná urologie, vrozené vývojové vady

Urologie je dynamicky se vyvíjející obor. Od pouhé odnože chirurgie se stala během druhé poloviny 20. století zcela samostatným oborem s vlastním systémem postgraduálního vzdělávání. Existuje atestace z urologie I. a II. stupně a nástavbová atestace z dětské urologie. V rámci všeobecného lékařství je na 1. a 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy již urologie vyučována pregraduálně samostatně a je ukončena i samostatnou zkouškou.

pdf Obecná urologie, zdroje informací, EBM, vrozené vady Stáhnout - Obecná urologie, zdroje informací, EBM, vrozené vadyOtevřít v novém okně - Obecná urologie, zdroje informací, EBM, vrozené vady 15.2.2019 9.64 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Nádory ledvin, Nádorov dorové markery

autor: Milan Hora, a kol. | publikováno: 22.12.2011 | poslední úpravy: 18.2.2019
citace: Hora Milan, a kol.: 1. Obecná urologie, vrozené vývojové vady. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 22.12.2011, poslední aktualizace 18.2.2019 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=111>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: