Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D., MBAUrologická klinika
Lékařská fakulta v Plzni
Dr.E.Beneše 13
Plzeň
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377402745
fax: +420
adresa: Dr.E.Beneše 13
30599 Plzeň

Urologie je dynamicky se vyvíjející obor. Od pouhé odnože chirurgie se stala během druhé poloviny 20. století zcela samostatným oborem s vlastním systémem postgraduálního vzdělávání. Existuje atestace z urologie I. a II. stupně a nástavbová atestace z dětské urologie. V rámci všeobecného lékařství je na 1. a 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy již urologie vyučována pregraduálně samostatně a je ukončena i samostatnou zkouškou.

pdf Urologická skripta - Urolitiáza, uroonkologie, onemocnění retroperitonea, onemocnění dolních cest močových Stáhnout - Urologická skripta - Urolitiáza, uroonkologie, onemocnění retroperitonea, onemocnění dolních cest močovýchOtevřít v novém okně - Urologická skripta - Urolitiáza, uroonkologie, onemocnění retroperitonea, onemocnění dolních cest močových 9.10.2013 1.77 MB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Urologická symptomatologie, bilharzióza

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

MUDr. Tomáš Urge, Ph.D.
Urologická klinika, LF Plzeň
telefon: 377402711
e-mail: urget(at)fnplzen.cz

Recenzenti

Doc. MUDr. Miloš Broďák, Ph.D.
Urologická klinika, FN Hradec Králové
telefon: 420495833378
e-mail: milos.brodak(at)fnhk.cz

MUDr. Olga Dolejšová
Urologická klinika, FN Plzeň
telefon: 377402180
e-mail: dolejsovao(at)fnplzen.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Milan Hora, Viktor Eret, Václav Janda, Jiří Klečka, Petr Stránský, Ivan Trávníček, Tomáš Ürge | publikováno: 12.12.2011 | poslední úpravy: 25.4.2014
citace: Hora Milan, Viktor Eret, Václav Janda, Jiří Klečka, Petr Stránský, Ivan Trávníček, Tomáš Ürge: Urologie pro studenty všeobecného lékařství - Urolitiáza, uroonkologie, onemocnění retroperitonea, onemocnění dolních cest močových. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 12.12.2011, poslední aktualizace 25.4.2014 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=107>. ISSN 1804-4409.