Informace o 1. autorovi článku z databáze:
doc. MUDr. Jitka Švíglerová, Ph.D.Fyziologie
Lékařská fakulta v Plzni
telefon: +420 377 593 340
fax: +420
adresa: Karlovarská 48
30166 Plzeň

Fyziologie gastrointestinálního traktu

Výukový materiál je věnován fyziologii gastrointestinálního traktu (GIT). Skládá se z deseti kapitol, úvodní část je věnována obecným vlastnostem GIT, druhá kapitola pojednává o motilitě trávicí trubice, závěrečná kapitola je věnována humorální regulaci GIT a zbylé kapitoly se zabývají funkcí jednotlivých orgánů GIT. Materiál je určen pro studenty zubního lékařství.

Klíčová slova: gastrointestinální trakt, dutina ústní, žaludek, játra, slinivka břišní

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Garant

doc. MUDr. Zbyněk Tonar, Ph.D.
Ústav histologie a embryologie, Lékařská fakulta UK v Plzni
telefon: 377593325
e-mail: tonar(at)lfp.cuni.cz

Recenzenti

Prof. MUDr. Marie Nováková, Ph.D.
Fyziologický ústav, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně
e-mail: majka(at)med.muni.cz

Doc. MUDr. Jitka Kuncová, Ph.D.
Ústav fyziologie, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni
e-mail: kuncova(at)lfp.cuni.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení
hodnotit

autor: Jitka Švíglerová | pracoviště: Fyziologie | publikováno: 23.6.2013 | poslední úpravy: 3.12.2014
citace: Švíglerová Jitka: Fyziologie gastrointestinálního traktu. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 23.6.2013, poslední aktualizace 3.12.2014 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=8>. ISSN 1804-4409.