Nové poznatky o biologické aktivitě vitaminu C

Biologické aktivity vitaminu C jsou mnohostranné a dosud nezcela spolehlivě rozpoznané. V tomto sdělení se uvádí přehled novějších názorů na kinetické parametry metabolismu kyseliny L-askorbové, na její funkce jako kofaktoru mnohých enzymů, na diferencované potřeby tohoto vitaminu při různé fyzické a psychické zátěži člověka a na vhodnost nebo přijatelnost tzv. megadávek vitaminu C.

pdf Vitamin C Stáhnout - Vitamin COtevřít v novém okně - Vitamin C 8.8.2013 753.04 KB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Biologické aktivity vitaminu C

autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 1.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Nové poznatky o biologické aktivitě vitaminu C. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 1.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-11-11] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=52>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: