Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)

Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečně-cévních nemocí

Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečně-cévních nemocí

Alkoholické nápoje jsou významnou složkou lidské potravy. Z výživového hlediska se uplatňuje nejen alkohol jako zdroj energie, ale také přírodní látky fenolové povahy, které jsou v nich přítomné. Z hlediska prevence srdečně-cévních nemocí jsou nejvýznamnější resveratroly, katechiny a antokyaniny. Alkohol v mírných dávkách zvyšuje obsah cholesterolu v HDL a snižuje trombogenezi.


Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pdf Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečněcévních nemocí Stáhnout - Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečněcévních nemocíOtevřít v novém okně - Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečněcévních nemocí 8.8.2013 923.27 KB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: resveratroly, katechiny, antokyaniny


Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 1.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečně-cévních nemocí. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 1.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-12-12] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=51>. ISSN 1804-4409.
 

Komentáře a diskuse

  • cholesterol  (vladimira, 8.8.2010, 12:21)
      Na cholesterol, srdečně.cévní onemocnění je taky produkt BUMET od farmaxu. Užívám ho a mám poměrně zdárně sníženou hladinu cukru v krvi.

Vložit nový příspěvek:

Autor / e-mail: [ přihlášení/ověření uživatele ]
Titulek:
Text:
 
 Přidat štítek:   Štítek odeslán, děkujeme