Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečně-cévních nemocí

Alkoholické nápoje jsou významnou složkou lidské potravy. Z výživového hlediska se uplatňuje nejen alkohol jako zdroj energie, ale také přírodní látky fenolové povahy, které jsou v nich přítomné. Z hlediska prevence srdečně-cévních nemocí jsou nejvýznamnější resveratroly, katechiny a antokyaniny. Alkohol v mírných dávkách zvyšuje obsah cholesterolu v HDL a snižuje trombogenezi.

Klíčová slova: resveratroly, katechiny, antokyaniny

autor: Zdeněk Zloch | publikováno: 1.7.2010 | poslední úpravy: 8.8.2013
citace: Zloch Zdeněk: Úloha alkoholických nápojů v prevenci srdečně-cévních nemocí. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 1.7.2010, poslední aktualizace 8.8.2013 [cit. 2019-07-23] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=51>. ISSN 1804-4409.

Komentáře a diskuse

• cholesterol  (vladimira, 8.8.2010, 12:21)
      Na cholesterol, srdečně.cévní onemocnění je taky produkt BUMET od farmaxu. Užívám ho a mám poměrně zdárně sníženou hladinu cukru v krvi.

Vložit nový příspěvek:

Autor / e-mail: [ přihlášení/ověření uživatele ]