Význam dopplerovských metod pro posuzování hemodynamiky

Dílo navazuje na kapitolu „Dopplerovské metody v ultrazvukové diagnostice“ z materiálu ULTRAZVUK A JEHO VÝZNAM V MEDICÍNĚ, v které byly vysvětleny principy dopplerovských metod využívaných při diagnostickém zobrazování. Předkládaný materiál se v první kapitole zaměřuje na hemodynamiku lidského těla, v dalších kapitolách se pak zaměřuje konkrétně na vyšetření cév krku a hlavy, cév břišní oblasti a vyšetření končetin. Vzhledem ke spíše klinickému zaměření materiálu lze matriál využívat i ve vyšších ročnících studia medicíny.

pdf Význam dopplerovských metod Stáhnout - Význam dopplerovských metodOtevřít v novém okně - Význam dopplerovských metod 30.3.2015 2.61 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Ultrazvuk, Dopplerův jev

autor: Ivo Hrazdira, Lukáš Bolek | publikováno: 30.3.2015 | poslední úpravy: 31.3.2015
citace: Hrazdira Ivo, Lukáš Bolek: Význam dopplerovských metod pro posuzování hemodynamiky. Výukový portál Lékařské fakulty v Plzni [online] 30.3.2015, poslední aktualizace 31.3.2015 [cit. 2019-11-20] Dostupný z WWW: <http://mefanet.lfp.cuni.cz/clanky.php?aid=504>. ISSN 1804-4409.